Ідея Місіонерської конференції
На початку 90-х років була мрія. Мрія, щоб церкви називалися місіонерськими не лише через те, що їх заснуванню сприяли місіонери, але й по суті ‒ щоб самі готували, підтримували і відправляли місіонерів.
Та відкритими залишалися питання: Як? Як це робити? Як навчитися молитися за місіонерів? Як приймати їх? Як підримувати фінансово? І ще багато таких «як».
В той же період деякі відповіді були отримані від партнерів з м. Мемфіс (США) та паралельно від пострадянських організацій, наприклад, ЄХМС (Євангельський Християнський Місіонерський Союз). Так як останні були частиною місіонерського АЛЬЯНСУ (місіонерська організація зі столітньою історією), то обов’язково мусили проводити місіонерські конференції, і тому мали необхідний нам досвід.
Окрім того, Вільям ван дер Кольф, який прибув в Україну з ПАР на місіонерське служіння, також вже був знайомий з поняттям місіонерської конференції, які ще з шестидесятих років організовували деякі церкви на його Батьківщині поділився з нами потрібними знаннями. Саме після однієї з таких конференцій він прийняв рішення стати місіонером.
Перша місіонерська конференція
Так, порадившись, Тарас Приступа, Іван Коломійцев і Михайло Дубовик (останній був відповідальним за організацію конференцій від початку і до 2011 року включно), в 1996 році на базі церкви «Община Доброго Пастиря» (ОДП) провели I Місіонерську конференцію. Тоді ще одноденна, невеличка, можна сказати, ‒ локальна. Адже були запрошені гості з тих «точок» України, де проводилася євангелізаційна робота з метою організації церков.
Одним із них був Олександр Кучковський з церкви «Світло Євангелія» м. Києва Через декілька років у цьому служінні його замінив Ігор Плива.
З того часу в ОДП, покладаючись на 2 Кор. 8-9, функціонують «Обітниці віри» (ОВ). Це фінансові пожертви, спрямовані на підтримку місіонерів та їх сімей (частково або повністю). Члени церкви, які мають бажання брати в них участь, приймають рішення протягом року (до наступної конференції) щомісяця виділяти означені кошти на цю справу.
Саме Олександр Кучковський, а потім Ігор Плива були першими, кого близько 10 років за рахунок ОВ підтримували члени церкви ОДП. З 2010 року в церкві «Світло Євангелія» розпочався новий етап, який можна назвати «місіонерським». Навколо пастора Ігоря Пливи зібралася група молодих людей, які почали навчатися місіонерству (з допомогою курсу «Cairos») і здійснювати регулярні короткострокові поїздки на Південь України. А також передавати біблійне бачення місії (викладаючи той же «Cairos») іншим та мотивують до Божої праці серед інших народів.
На першій конференції звучала і розповідь про розпочате служіння в м. Здолбунові. На той момент Юрій Стасюк проходив там альтернативну службу в армії та паралельно проповідував Євангеліє і проводив Біблійне навчання для християн. До них долучалися також і невіруючі. Через декілька років Юрія замінив Олександр Калінський, якого «Община Доброго Пастиря» підтримувала, починаючи з другої місіонерської конференції. Минуло більше 17 років з моменту заснування в м. Здолбунові церкви «Джерело життя», яка постійно бере активну участь в проповіді Євангелія світу.
Ще одна команда гостей – працівники місії «Обітниця Миру» (ОМ). Сім’я Стівена і Паули (ПАР, дружина чилійка), Вільям ван дер Кольф (Голандія, директор ОМ в Україні), Еріх Зальцман (Швейцарія) і Меліса (ПАР).
Одним із глибоко закарбованих в пам’яті учасників свідчень, було саме свідчення Меліси. Вона розповіла, як в дитинстві, відвідуючи недільну школу, вона чула розповіді про Радянський Союз. Вчителі закликали молитися за християн, які перебували під тиском влади і були гонимі, та особливо, за їхніх дітей. Тоді у неї з’явилася мрія коли-небудь побувати і служити в Радянському Союзі. А зараз це відбулося.
Конференції в Будинку офіцерів
Друга конференція проходила вже три дні, розпочавшись з п’ятничного вечірнього зібрання. Суботнього дня конференція була присвячена чоловікам. На ці заходи запрошувалися «місіонерсько» налаштовані партнери і друзі.
Петро Петреску і музична група приїжджали із Чернівців. Вони вже мали досвід місіонерських подорожей по Сибіру та іншим куточкам Росії, де служили церквам, душеопікали служителів і благовістили невіруючим. На місіонерських конференціях в Рівному Петро Петреску проповідував, група співала і разом ділилися свідоцтвами зі своїх поїздок.
Конференції у технікумі
На початку 2000-х років три-чотири роки підряд на місіонерські конференції приїжджала музична група «Спасіння» з м. Брест (Білорусь). У фінальній частині конференції, після основного зібрання, організовувався їхній концерт, куди були запрошені люди із інших місцевих церков м. Рівне. Зал був переповненим. Одного разу для цього орендували театр.
Чому «Спасіння»? Ще у 1989 році керівництво місії «Світло Євангелії» за проханням групи «Спасіння» організували короткострокову місіонерську поїздку республіку Якутія (на даний час республіка Саха). Тарас Приступа був відповідальним за цей проект і брав участь разом з молодими (19-20 років) учасниками групи. Пастор Сергій Попов, місіонер, який на той час служив в Якутії, сприяв організації концертів, виступів, усього, що відбувалося під час подорожі. Понад тисячу людей вперше змогли почути Євангеліє завдяки цьому сліжінню. Слава Богу! Повертаючись додому, у літаку брати аналізували усе те, що чули, бачили, як служили та славили за це Бога. В якийсь момент, обійнявшись, вони почали молитися словами посвяти себе Богові на місіонерське служіння новоутвореною групою «Спасіння». З того часу, Божим веденням і підтримкою, їм вдалося плідно послужити по усьому світу. Так, беручи участь у місіонерських конференція ОДП, не лише піснями, а й свідоцтвами, група надихала на служіння Богу і місцевих молодих людей.
Географія учасників конференції: тувинці, калмики, вірмени, росіяни, білоруси, ПАРці, азербайджанці, американці, узбеки, казахи, татари, німці і гості з інших народів.
Члени і служителі церков «Світло Євангелія» м. Київ, «Джерело життя» м. Здолбунів і «Благодать» м. Брест є постійними гостями конференції. Пастор останньої ‒ Юрій Пилипович, свого часу також був підтриманий церквою ОДП, працюючи над заснуванням місцевої церкви.
Близько семи років тому збільшився термін проведення конференцій від 3 до 8 днів (від неділі до неділі). В 2015 році, у зв’язку з прибуттям місіонерів, не офіційно конференція розпочинається в п’ятницю 16 січня і закінчується 25 січня в неділю.
Приєднуйтесь!
Матеріал оновлюється...