Нехай славиться Син Божий!

Послужити співом до нас в гості прибув камерний хор «Dominus». Різдвяні пісні виконали дванадцятеро братів і сестер з одинадцяти церков Київщини.
Народженого Христа прославили у віршах... і в молитвах.


Божим Словом ділився проповідник із братньої Церкви «Джерело Життя» м. Здолбунів Андрій Бортнійчук. Темою проповіді була «Дивовижна слава Христа». Проповідник закликав сфокусуватися на славі Божого Сина в усій Його людськості, яку яскраво відображено в Євангелії від Луки.

У Филип’янам 2:6-7 ми читаємо, що Ісус став не просто людиною, а навіть більше – беззахисною дитиною, обмеживши Себе в усьому. Він став людиною, щоб від нашого імені прожити звичайне людське життя і замість нас прийняти покарання за людські гріхи.

Ісус послуговувався такими ж життєвими ресурсами, як і будь-яка проста людина. А з книги Даниїла 7:13-14 ми дізнаємося, що, виконавши Свою справу до кінця, Христос увійшов на Небеса в присутність Бога і, немов старший брат, ввів нас із Собою.

Найбільшу славу, явлену в людськості Ісуса, принесла Його посвята виконанню волі Отця. В Євангелії від Луки 3:21 ми читаємо, що Він прийшов до Івана Хрестителя, а той заперечував, що навпаки, не Ісусу, а самому Івану слід було б хреститися в Нього. Для чого Ісусу потрібно було хреститися?
Його мотив – посвята справі Отця. За 30 років життя записані тільки 2 вислови, сказані Ісусом у віці 12 і 30 років. Й обидва рази Він говорив про одне й те саме: про виконання волі Отця, для якого Він живе. І Він робив це, будучи людиною, пішки долаючи відстані в багато десятків кілометрів.

Ісус був людиною, схожою на нас. Він ріс, в Євангелії від Луки 2:52 сказано, що Ісус розвивався інтелектуально «мудрістю», фізично «віком», духовно «благодаттю», соціально «у Бога й людей». Він, як і ми, навчався, відчував голод і втому. Проте Ісус ніколи не користувався божественною силою, щоб вгамувати Свій голод чи задовільнити інші людські потреби. «Тому що так, - говорив Він, - належить виконати волю Отця». Маючи всі потреби і спокуси, які має звичайний земний чоловік, Христос щодня перебував у боротьбі за посвяту Отцю.

Він охрестився також для того, щоб здобути для нас з вами досконалу праведність, виконавши весь Закон. Він жив саме так, як того хотів Бог. Тому Бог, ніби не втримавшись у Своєму захваті, громоголосо заявив з неба, що Христос до вподоби Йому.

Будучи людиною, Ісус залишався врівноваженим і зберігав терпіння, чого ми не можемо виконати по відношенню до своїх ближніх.
Бог покарав Ісуса так, наче б то Він скоїв усі наші гріхи, а на хресті Ісус подарував нам таку праведність, ніби це ми прожили Його святе життя (2 Коринтянам 5:21).

Таким чином, слава Ісуса явлена в Його посвяті місії відкуплення грішних людей.

Не менш вражає Христова посвята молитві. Він часто проводив із Своїми друзями час в молитві. А до чого ми закликаюмо своїх друзів, коли збираємося разом?

Окрім того, слава Христа-людини яскраво сяє в Його довірі. Ісус довірив Себе Богу.

Він спустився в світ, який ненавидів Його за святість, і лише Бог мін захистити.

Ісус довірив Себе Духу Святому і, як ми читаємо в Ісаї 42:1, здійснював у людському тілі служіння силою Духа. В Євреям 9:14 написано, що саме Дух Святий укріпляв Його, коли Він йшов на хрест. Наше християнське життя також неможливе без Духа Святого. Дух Святий воскресив Ісуса. Він віддав Себе в руки Духа і Той ні разу не підвів! Ось чому Ісус, як записано в Євангелії від Івана 14:16-18, молить Отця, щоб залишив нам Духа. Він впевнений, що це все, що нам потрібно.

Сам Бог-Отець прославив Сина. В Євангелії від Луки 3:22 Бог реагує на Христа. Отець захоплений людським життям Сина: Його служінням, вірністю. Він тричі проговорив з Неба, про те, що Він задоволений Сином. Кожному, в кому Дух Христа, Отець виражає Своє вподобання. Дух Христа спонукає нас жити Його життям.

Ось про Кого нам слід думати сьогодні, Ким захоплюватися. Отець дав нам Сина, щоб спасти нас!

Благословенного Різдва кожному серцю!

Тетяна Артерчук

Більше фото (натисніть на картинку!):

http://rivne