Музика – інструмент для поклоніння

Музичне поклоніння, яке воно сьогодні? Як поклонятися Богові правильно? Що можна робити, а чого не можна?

На превеликий жаль, ці питання на сьогодні для багатьох залишаються невирішеними, або досить часто відповіді, що даються на них, неправильні.

«Значимість поклоніння» – тема молодіжного вечора церкви «Община Доброго Пастиря». Благословенна, глибока, Богоцентрична і дуже цінна зустріч. Так можна про неї сказати тільки у словах, але те, що насправді Дух Святий робив у серцях, передати просто так неможливо. А все це робить Господь!

Хіба не з цього починається поклоніння? Хіба воно починається не тоді, коли в серці живе віра у Творця, коли є любов до Спасителя, коли є похвала Господеві незалежно від обставин? Так, саме тоді. Коли дитя Боже поклоняється в дусі і правді, все інше перестає мати значення, а музика – це тільки інструмент, щоб виразити свої почуття Богові.

Однак, прикрим залишається те, що гріх в той же час породжує зовнішній фальш, саме через музику він дуже вдало маскується. Нам всім потрібно переглядати, з яким серцем ми співаємо Богові, і чому в такі моменти надаємо значення.

Ще однією особливістю вечора було те, що нас відвідала музична група прославлення із церкви «Джерело життя» міста Здолбунова. Разом із ними ми поклонялися Богові у піснях, у молитві, прославляли Всевишнього.

На тему музичного поклоніння брат Артем Приступа підготував проповідь із Слова Божого і показав нам Біблійний погляд на поклоніння та його початки. Проповідь ви можете прослухати у нас на сайті rivne-odp.org, окрім того, там ви зможете знайти відео і фото молодіжного вечора.

Усіх запрошуємо на наступні молодіжні зустрічі, приходьте разом зі своїми друзями.

Благословінь вам, брати і сестри, хай прославиться Господнє Ім’я у вашому житті і у вашому серці!

«Ціль нашого поклоніння – прославити Бога і служити Йому, відкриваючи перед Ним свої серця в хвалі і в поклонінні. Ціль поклоніння не в тому, щоб досягнути несказанно приємних відчуттів» Девід М. Адамс.

Ольга Сірооченко

Відео

Фото

Продовження проповіді

D. Поклоніння Богу та якість музики

урок №5

Якість поклоніння Богу залежить від істинності та щирості серця, а не якості співу і музики. Якість співу і музики ‒ важлива, але другорядна складова

2 Сам. 6:1-18

Давид здійснив дві спроби перенести ковчег, тому що не вдалася перша. А перша не вдалася з двох причин:

1. Порушення істинності: ковчег мали нести і до нього не можна було дотикатися.

2. Порушення щирості.

Другого разу вони зробили все по Слову і, очевидно, змістили акцент з якості супроводу на якість духовності та щирості. Вони приносили жертви через кожні шість кроків (можна, як варіант, інтерпретувати ‒ частіше і більше молилися), лідер був простим та безсоромним (у нормальному сенсі) перед людьми і також вкладав багато сили в торжество. До того ж, він був відповідно одягнутий (лляний ефод ‒ це ефод без прикрас, який одягали прості священники, не первосвященники), люди більше вигукували ніж співали та зменшили кількість інструментів.

E. Музика у Новому Заповіті

урок №6

Якість для церкви не означає рівень сучасності та новизни чи складності виконання.

Якість для церкви ‒ це усе, що не заважає головному: розумному поклонінню, коли в центрі Бог та Істина й гарному поклонінню, коли ні музиканти, ні спів, ні музика не заважають «головному»

Ми не умаляємо професійності та якості. Щодо поклоніння Богові в церкві, Писання ставить професійність та якість на своє місце.

Пс. 32:3 «Заспівайте Йому нову пісню, гарно заграйте Йому з гуком сурем...»

(Псалми 32:3) В рос. перекладі: «Стройно».

І Давид постановив на музичне служіння тих, які були професіоналами справи (1 Хр. 23, 25).

Що стосується розумного поклоніння, а не емоційного, в першу чергу:

1 Кор. 14:15 «Ну, то що ж? Буду молитися духом, і буду молитися й розумом, співатиму духом, і співатиму й розумом».

(Або Рим. 12:1-2 ‒ розумне служіння).

Щодо Богоцентричного та Істиноцентричного поклоніння:

Еф. 5:18-19 ‒ спів ‒ це засіб наповнення Духом Святим для святого життя і

Кол. 3:16-17 «Слово Христове нехай пробуває в вас рясно, у всякій премудрості. Навчайте та напоумляйте самих себе! Вдячно співайте у ваших серцях Господеві псалми, гімни, духовні пісні! І все, що тільки робите словом чи ділом, усе робіть у Ім’я Господа Ісуса, дякуючи через Нього Богові й Отцеві».

1. Співає церква.

2. Співає Слово.

3. Співає для зростання.

4. Співає серцем.

5. Співає про Бога і для Бога.

І врешті, трошки про служителів прославлення.

Добре поставлене музичне служіння ‒ це служіння Слова, проповіді через спів. Тому лідеру, і команді тим більше, потрібно турбуватися про душу й життя, а потім про те, що співаємо і аж тоді ‒ як співаємо.

Ми поспішаємо реагувати на талант і здібності не думаючи (або мало думаючи) ні про людину, ні про церкву, ні про наслідки. Ми або не помічаємо, або ігноруємо «приватне» життя. Ми забуваємо, що лідер в церкві ‒ це завжди пастир, який пасе, а потім займається іншим.

Які відносини в учасників групи в сім’ї? В церкві з людьми? Чи вирішуються конфлікти по біблійному? Яка реакція на несправедливість? Чи ігнорується Мт. 5:23-24? Яка реакція на музичні недосконалості? Свої та інших? Чи є загалом тенденції росту? Яка репутація серед невіруючих?

Служіння по благодаті ‒ це не прикриття гріха. Це вирішення проблем гріха до сцени. Вирішення з Богом, вирішення Христа. Вирішення через розкаяння й примирення.

Врешті, Ісус з нами завжди. Кажу, щоб ми не хвилювалися, діти Божі. Але чи ми з Ним? Наразі, маю на увазі саме це «музичне питання».