Чи може християнка потрапити у сімейний конфлікт?

Збираючись для вивчення книги Марти Піс «Чудова дружина» ми переслідували мету – навчитися жити для слави Божої. Цього року ми вивчили книгу Пола Міллера «Життя в молитві», яка показала багатьом з нас, наскільки сильно ми зациклені на собі. Наша реакція на щоденні побутові ситуації виявляє гріховні плоди нашого бажання поклонятися собі.

Молоді жінки нашої церкви мають чудовий час, щоб читати хороші книжки, змінюватися, тому що з віком це дається усе важче. Божа істина звільняє, але це виходить складніше, коли ми заскорузлі в своїх небіблійних переконаннях або в нас уже сформований свавільний характер. Проте – надія є завжди.

Темою сьогоднішньої зустрічі було навчитися вирішувати конфлікти по-біблійному.

Божий наказ для нас – зберігати єдність духа в союзі миру (Єф. 4:3). Отже, в шлюбі ми маємо старатися не досягати свого, а зберігати мир.

Будь які дії в нашому житті починаються з думок. Тому спочатку ми розглянули біблійні й небіблійні думки. Наприклад, небіблійна думка: «Він мене розлючує, він думає лише про себе!», біблійна думка: «Що Бог хоче навчити мене в розпал конфлікту?» Тому важливо навчитися брати небіблійні думки в полон і замінювати їх на правильні. Що йде спочатку думка чи почуття? Нам, жінкам, властиво зосереджуватися на почуттях і забувати думки, якими вони були викликані. А варто навчитися ставити собі питання: яка саме думка викликала в мене негативні почуття, звідки прийшла ця думка, з Божого Слова чи від моєї плоті? Ось чому нам важливо наповнювати свій розум Словом, вивчати напам’ять вірші з Біблії, щоб у потрібний момент тривоги нагадати їх собі.

Ми зрозуміли, що конфліктів уникнути не вдасться. Причина їх в тому, що всередині кожного з нас триває постійний конфлікт плоті і духа. Проте пам’ятаймо, що кожен конфлікт – це можливість для змін. «Майте, брати мої, повну радість, коли впадаєте в усілякі випробовування, знаючи, що досвідчення вашої віри дає терпеливість. А терпеливість нехай має чин досконалий, щоб ви досконалі та бездоганні були, і недостачі ні в чому не мали. А якщо кому з вас не стачає мудрости, нехай просить від Бога, що всім дає просто, та не докоряє, і буде вона йому дана» (Якова 1:2-5).

Чи навчилися ми радіти щоразу, як потрапляємо у конфлікт? Яків радить нам просити у Бога не терпіння, а мудрості, щоб з нього вийти.

В конфліктах чоловіку і дружині слід пам’ятати, що мета кожного шлюбу – наше освячення, і ми інструменти, якими Бог нас шліфує. Так, не щастя і не радість мета шлюбу, а святість і прославлення Бога. Радість же і щастя, яке в шлюбі дарує Бог – це додатковий «бонус» до основного призначення шлюбу.

Обов’язково прочитайте 17 розділ книги, там ви знайдете багато цікавого. На наступну зустріч готуємо 18 розділ. Приємно, що окрім звичайних учасниць групи на зустріч приїхала сестричка з м. Сарни, а також дві сестри з м. Дубно. Ми присвятили час молитві за потреби одна одної і нашої церкви. Слава Богу за це навчання та спілкування.

Тетяна Артерчук