Псалом 41

 1. Как лань желает,
  Как лань желает к потокам воды,
  Так желает душа,
  Так желает душа моя к Тебе, мой Бог!
Что унываешь ты, душа моя,
И что смущаешься?
Ты уповай на Бога, ибо я
Буду вечно хвалить Его!
 1. Жаждет душа моя,
  К Богу живому стремится она:
  Но когда я приду,
  И когда я явлюсь перед Лицом Твоим?

 2. Плачу я день и ночь,
  Слёзы мои стали хлебом моим.
  И враги мои вновь
  Говорят мне: «Ну, где же Бог? Ну, где твой Бог?»

 3. Днём явит милость,
  Днём Свою милость мне явит Господь,
  Ночью песнь у меня,
  И молитва летит моя к Тебе, мой Бог!

 

Схожа тематика, що і у 129 Псалмі, але інший автор чи навіть автори (Сини Кореєві). Мабуть, чи не ідеальне поєднання змісту (суті пісні/Псалму) і музики, тим більше, враховуючи те, що текст пісні майже ідентичний словам псалмопівців.

Підходить для використання, як в радісні для церкви дні, так і в сумні. Чимало християн, маючи блаженну віру в Христа, проходять випробування або цілі періоди випробувань, коли душа понура і усе навкруг, здається, вкрите мрякою безнадії і безсилля.

Псалом нагадує, що єдиний вихід у будь-яку пору – надія на Бога. Що цікаво і, можливо, комусь, незвично автор цих слів проводить бесіду із власною душею. Неодноразово він повертається до одного і того ж питання: «Что унываешь ты, душа моя?..» а воно має ту ж саму відповідь: «Ты уповай на Бога...». Подібна практика, звісно, не самонавіювання і не панацея на, та «проповідь» (настанова) власній душі не завадить людям у смутку. По який причині ви сумуєте? Яку цінність ви втратили, щоб сумувати? Продовжуйте надіятися на Бога, незважаючи на те, що обставини не змінилися і, можливо, не зміняться. Він сильний, щоб змінити усе в одну мить. Він благий і любить нас, навіть коли допускає, щоб нам було боляче. Усе найкраще чекає нас «попереду».