Пісні прославлення

Світ наповнений сотнями тисяч пісень (якщо не мільйонами). Серед них чимала частка саме християнських. Серед останніх можна зробити ще багато розподілів пісень на категорії: гімни, псалми, біблійні, сольні, хорові, мажорні, мінорні і багато інших.

Та, як вибрати серед них ті, які варто виконувати на наших богослужіннях? Хорошим орієнтиром для нас, знову таки, є Боже Слово.

Ось, чому воно навчає:

Еф. 5:18 «...краще наповнюйтесь Духом, розмовляючи поміж собою псалмами, і гімнами, і піснями духовними, співаючи й граючи в серці своєму для Господа...» або Кол. 3:16 «Слово Христове нехай пробуває в вас рясно, у всякій премудрості. Навчайте та напоумляйте самих себе! Вдячно співайте у ваших серцях Господеві псалми, гімни, духовні пісні! І все, що тільки робите словом чи ділом, усе робіть у Ім’я Господа Ісуса, дякуючи через Нього Богові й Отцеві»

Хоча б ці два новозавітні тексти (більше повелінь щодо співу у Новому Завіті немає, і навіть ці не стільки описують форму, кількість інструментів і т. д. чи якість, скільки суть...) одразу ставлять під питання багато сучасних християнських пісень щодо їх істинності і, тому, корисності для душі віруючої людини (авжеж, є і багато пісень, які прямо таки не назвеш єретичними але Кофіцієнт Корисної Дії у них не такий, як міг би бути).

Чи наповнені наші пісні істиною про Бога? В якому світлі вони переважно представляють Бога? Лише Любов? Чи винятково Святість? На скільки повноцінно ми представляємо своїми піснями Бога людям (не в одній, звісно, пісні, а загалом)?

Чому навчають наші пісні? Як багато вони говорять про людину (християнина) індивідуально (я, мені, мене)? Чи є місце церкві і спільності християн у вірі (ми, нам)?

Чи дають вони правильну оцінку грішнику і його потребі в Богові? Хто або що виступає спасінням (спасителем) в наших піснях? Скільки подяки у наших співах?

Чи є місце «біблійним почуттям» радості, благоговіння, торжества, шани, суму, сподівань (за Богом) у наших піснях?

Створена рубрика покликана розмістити і дещо пояснити хоча б частину тих пісень, які б ми радили використовувати у різних формах на спільних служіннях церкви.

Також, ми надіємося, незабаром зможемо розміщати і аудіо записи виконання цих пісень, і акорди і, можливо, ноти деяких із них.

Благословінь!

P.S. Можливо пізніше ми зможемо поділитися з вами більше детальними критеріями оцінки пісень.

Артем Приступа