Історія музичного служіння церкви «Община Доброго Пастиря»

 

 

 

Історію групи прославлення можна було б розділити на різні етапи. Та, якщо враховувати усі роки існування церкви (з 1991 року), за останні півтора-два роки склад групи повністю оновився. Раніше, починаючи з 90-х років за різних причин лідери та учасники цього служіння неодноразово змінювалися. Змінювався репертуар, кількість музикантів зростала й зменшувалася, використовували різні інструменти й на кожному етапі були свої пріорітети.

Основа і мета музично-вокального служіння

Вступ

Старий чи Новий Завіти жодного разу не зобов’язують мати вокально-інструментальну групу в церкві Христовій. На рівні з цим, у Божому Слові ми не знаходимо сформульованого плану богослужінь. В другому розділі Дій святих апостолів ми бачимо важливі елементи церковного життя, такі як молитва, Слово, спілкування і причастя (2:42-47). В пасторських листах Павла (1-2 Тимофію, Титу) ми читаємо про обов’язки пастора по відношенню до конкретних соціальних груп, які є в церкві (наприклад, вдови, молодь, служителі, багаті, раби, батьки, діти і т.д.). В інших посланнях ми також спостерігаємо акцент на людей, їхній статус перед Богом у Христі і шлях духовного зростання (наприклад, лист до Ефесян, в якому три розділи розповідають про багатства у Христі і наступні три – про життя у Христі). І є лише два місця у Новому Завіті, які згадують про спів, як один із засобів духовного збудування християн і ті передають тотожну думку іншими словами (Еф. 5:18-19, Кол. 3:16). Інші згадки про спів описові, а не приписові (шляхом в Гефсиманію Ісус співав разом з учнями; ув’язнені Павло і Сила співали Богові). В свою чергу, Старий Завіт неодноразово закликає (особливо у Псалмах) прославляти Бога, використовуючи усе різноманіття музичних інструментів.

Пам'ятка «слайд-мену»

1. Технічні обов’язки:

а) встановлення апаратури до репетиції: комп’ютер, відео-пушка та все необхідне для служіння;

б) підготовка слайдів з піснями;

в) висвітлення пісень під час музичного прославлення;

г) висвітлення текстів Писання і плану проповіді (за необхідності) ведучому чи проповіднику;

д) показ відеосюжетів, фотографій та інших матеріалів (за необхідності) під час служіння (примітка: якщо люди звертаються особисто ˗ перенаправляти до ведучого. За потребою і проханням ведучого попередньо переглянути вміст відео чи фото);

е) збір апаратури після служіння;

є) догляд за апаратурою, профілактичний і капітальний ремонти (пошук варіантів, можливостей, спеціалістів).

Пам’ятка звукооператору

1. Технічні обов’язки:

а) встановлення апаратури до репетиції: мікрофони, шнури, стійки, пюпітри, інструменти та все необхідне для служіння;

б) налаштування апаратури під час репетиції;

в) налаштування апаратури під час служіння;

г) збір апаратури після служіння;

д) догляд за апаратурою, профілактичний і капітальний ремонти (пошук варіантів, можливостей, спеціалістів).