Історія створення церкви «Община Доброго Пастиря» (+eng +рус)

Історичні передумови

В період правління М. Горбачова ситуація в країні змінилася. Ставлення до віруючих також змінилося, гоніння припинилися. В 1987-1988 р.р. останні в’язні християни виходили на волю. Було зрозуміло, що починається новий період, етап в історії країни, який вплине і на історію євангельської церкви.

1988 рік був дуже важливим у цьому контексті. Тисячоліття хрещення Русі. Державою було задекларовано святкування протягом двох років, і церква будь-якої конфесії мала право на святкування, навіть зі сприянням влади. Для богослужінь виділялися приміщення різних державних установ. Також можна було проводити служіння на відкритому повітрі. Вперше міліція не розганяла, а охороняла подібні заходи.

 

Створення місії «Світло Євангелія»

На початку 1989 року була заснована одна з перших місій на теренах Радянського Союзу – «Світло Євангелія». Засновницькі збори відбулися в м. Здолбунові 25 лютого 1989 року. Основним напрямом роботи місії було заснування нових церков. Це бачення почали втілювати від початку. Але, насамперед, працювали в регіонах і містах, де зовсім не було церков. Тому, першою точкою стала Якутія. За площею вона вміщає п’ять Україн, але з населенням 1 млн. чол. Другий регіон – Приморський край.

На той час не уявлялась перспектива заснування церков у тих містах, де вже були будь-які інші євангельські общини.