Пасхальне поклоніння відбулося в «Общині Доброго Пастора». Бога прославили у віршах та піснях діти недільної школи. В проповіді Божого Слова прозвучало біблійне розуміння Пасхи.
Для обраного Божого народу в Старому Заповіті поняття Пасхи було пов’язано, в першу чергу, з подією описаною у книзі Вихід, коли ангел-губитель, посланий Богом винищити усіх первістків землі, «пройшов повз» тих осель, одвірки яких були окроплені кров’ю жертовного ягняти. Для губителя в той момент не мала значення національність, соціальний статус чи будь що інше, відвернути Божий гнів могло лише свідчення про те, що за життя первістка було віддане інше життя – життя жертовної тварини. Ідея принесення жертви заради спасіння від смерті та від покарання дуже символічна. Саме за гріхи людства понесе свого часу смертну кару Божий Син – Ісус Христос. Пасха означає, що Бог приносить досконалу невинну жертву взамін за наше життя!
По-друге, Пасха асоціювалася з безпрецедентним, ніколи до того не бувалим в історії людства, визволенням цілої нації з єгипетського рабства. Адже після десяти Божих кар над Єгиптом фараон сам випроводив ізраїльський народ зі своєї землі. Символічним на всі віки стане чудодійне визволення з гріховного рабства Церкви, як нового Божого народу, який раніше знаходився у полоні безбожних традицій і світського способу мислення. Пасха означає, що Бог робить людей вільними!
По-третє, події, пов’язані з виходом ізраїльтян з Єгипту є потужним символом надприродного збільшення чисельності й утворення нового народу, який до цього народом не вважався. Саме так Бог свого часу збере свій народ із представників найрізноманітніших націй, племен і мов, щоб утворити з цих обраних Ним людей свій, новий, особливий народ, який слухався б голосу Його і добровільно виконував Його заповіді. Пасха означає, що Бог робить «ненарод» народом!
Окрім того, Бог не залишив Свій народ блукати в пустелі навічно. Після того, як ізраїльтяни пройшли відміряні їм Господом випробування, Він довів їх до обіцяної землі. Таким чином, Пасха означає шлях у новий світ, куди Бог приводить Своїх дітей.
Попри те, що всі світові релігії базуються на особистостях своїх засновників, тільки у християнстві ми стикаємося з воскресінням його лідера. Чи стали б безліч очевидців воскресіння Христового віддавати своє життя за неправду?
Християнство спалює всі мости та робить ставку лише на Христа.
Якщо немає воскресіння, християнство немає ніякого змісту.
Реальність воскресіння Христа дає підставу вірити усій Біблії.
Сьогодні для нас центром Пасхального свята безсумнівно є Христос. Саме про Нього Мартін Лютер сказав: «Христос – життя мого життя і смерть моєї смерті».
Тетяна Артерчук
Пасхальне поклоніння
https://www.youtube.com/watch?v=P5re4k8E8Z8&feature=youtu.be
Проповідь Павла Руденка "Пуста гробниця - сила християнського життя"
https://www.youtube.com/watch?v=JmRhGlc_sCM&feature=youtu.be