Як перемогти самотність?

Останні розділи книги Марти Піс «Чудова дружина», яку ми вивчаємо щомісяця на зустрічах для жінок, присвячені нашим особливим переживанням.

Тема 20 розділу «Самотність у жінки» (як подолати відсутність єдності). На жаль, самотність одне із найбільш болючих почуттів, яке може переживати кожна жінка. Причин самотності може бути багато, але перерахуємо деякі: різні очікування в чоловіка й дружини, страхи, замкнутість жінки або чоловіка, гріхи, жалість до себе та інші. Ми розглянули чотири біблійні персонажі, які проходили періоди самотності: Ілля (1 Цар. 19:10-18); Єремія (Пл. Єрем. 3:6-8). Розгляньте ситуації і реакції цих пророків... буде дуже цікаво.

Бог допустив в житті цих пророків складні обставини, в яких вони були надто сконцентровані на собі, а не на Богові. Ісус Христос (Мт. 26:36-44); Павло (2 Тим. 9:14-17) Теж перегляньте ці місця з Писання і побачите їх реакцію на обставини. Проходячи через невимовні страждання, Ісус Христос і Павло були зосереджені на Богові, шукали порятунку в Ньому до самого кінця життя, до останнього подиху. Різниця в тому, що Ілля і Єремія жаліли себе, а Павло і Ісус Христос шукали порятунку в Богові.

Подібно до біблійних персонажів, незалежно від того, що може стати причиною самотності, ми теж можемо проходити різні випробування. Якщо ви почуваєте себе самотньо, то на кого з біблійних персонажів ви більше схожі? Якщо ми реагуємо, як Ілля і Єремія, почуття самотності буде зростати, а підґрунтям для такого стану є наш егоїзм. Так, гріх приводить до ізоляції.

Нарешті, які ж ліки від самотності? Ми знаємо те, що істина робить людину вільною. Щоб протистояти егоїстичній тенденції жаліти себе, жінка має виховувати в собі почуття вдячності Богу і своєму чоловікові й вчитися бути вдячною в тих обставинах, в яких знаходиться 1 Сол. 5:18 «За все дякуйте!»

Поміркуймо про те, на що ми у Христа заслуговуємо? Правильний погляд на себе – Рим. 3:23. Господь хоче розтопити наш характер, зробити його більш схожим на Христа (Рим. 8:28, 29). Бог хоче, щоб ми діяли всупереч нашим почуттям! Дякували попри почуття!

Виховуйте в собі вдячне відношення до Бога, свято вірте в Його добрість і панування. Ми для того тут, щоб служити Богу, а не навпаки! Дорогі сестрички, служіть Богові через служіння чоловікові і сім’ї. Чим більше ви будете служити Богові, тим менше ви будете почувати себе самотніми! Не може бути нічого краще, ніж близькість з Христом. Навіть чоловік, який віддає себе вам, не може замінити близькості з Богом! Якщо ви відчуєте самотність, нехай ваші почуття будуть для вас сигналом того, що ви маєте потребу в Богові. Наблизьтесь до Нього, вдячно смиряючись перед Ним! Пізнаваймо Господа ближче! Нехай наші відносини будуть такі, як в у псалмоспівця:

«Хто є мені на небесах, окрім Тебе? А я при Тобі на землі не бажаю нічого! Гине тіло моє й моє серце, та Бог скеля серця мого й моя доля навіки, бо погинуть ось ті, хто бокує від Тебе, понищиш Ти кожного, хто відступить від Тебе! А я, близькість Бога для мене добро, на Владику, на Господа свою певність складаю, щоб звіщати про всі Твої чини!» (Пс. 72:25-28).

Благословінь вам, дорогі сестрички!

Надія Приступа