Дружини повинні поважати своїх чоловіків

Отже, нехай кожен з вас любить жінку свою, як себе самого, а жінка нехай поважає свого чоловіка! Еф. 5:33

В суботу 04 липня 2015 року відбулася зустріч «Чудова дружина», присвячена вивченню десятого розділу книги Марти Піс, про повагу жінки до чоловіка. Ця тема починається з прикладу про те, як перед виходом з дому вранці, дружина саркастично кинула своєму чоловікові: «Ти ж не збираєшся одягнути цю краватку, правда?». Після цієї краплі отрути настала напружена пауза, оскільки стало очевидним, що він саме таки збирався його одягти. Чоловік опинився у незручному положенні, тому що скажи він «Так», він розумів, що дружина вважатиме його виглядає кумедним, дружина не залишила йому жодного рятівного шансу, щоб поміняти краватку і водночас не виглядати по-дурному. В результаті дружина замислилася про те, що змусила відчувати свого чоловіка, а також згадала місце Святого Письма, де написано: «...жінка нехай поважає свого чоловіка!» Еф. 5:33 і буде при цьому «помічником подібним до нього» (Быт. 2:20), адже вона знала, що чоловік потребував в той момент її допомоги, а не дошкульного зауваження. Першим обов’язком жінки в цій ситуації було виявляти повагу, а другим – дати корисну пораду.

Нажаль, авторка книги не була оригінальною у прояві неповаги до свого чоловіка. Упродовж зустрічі ми розглянули біблійні приклади поважного (Естер, Сарра) і зверхнього (Мелхола, дружина Йова) ставлення до чоловіка, а також розглянули біблійні принципи, що означає поважати свого чоловіка.

1. Повага до чоловіка – це обов’язок дружини (Єф. 5:33)

2. Дружина повинна поважати положення чоловіка (1 Кор. 11:3)

3. 3. Дружина повинна чинити з повагою по відношенню до свого чоловіка (Прип. 31:23)

4. Дружина повинна спрямовувати свого чоловіка з повагою (Кол. 4:6)

5. Дружина, яка чинить зневажливо може в результаті стати жертвою негативних наслідків (Гал. 6:1)

Заслуговує на увагу тест на повагу до чоловіка, який пропонує авторка для кожної жінки. Він містить такі питання як: «Ви говорите з чоловіком у поважні чи зневажливій манері, наприклад «Що це з тобою?», «Хто завгодно міг би зробити це краще, ніж ти!», «Мій тато ніколи б такого не зробив», «Те, що ти сказав - смішно», «Ти – старий дурень!» або «Що ти пораєшся? Краще я зроблю це сама». Коли Ви наодинці з своїм чоловіком, чи ставитеся до нього так само, як на людях ставитеся до пастора, сусіда, друзів? Чи відображає Ваш зовнішній вигляд, вираз обличчя, тон голосу Вашу неповагу, злість, відразу? Чи перебиваєте Ви чоловіка в розмові з ним? Чи намагаєтеся Ви залякувати свого чоловіка, застосовуючи будь-які погрози, словесні нападки, сльози, тощо, маніпулюючи ним, аби домогтися свого? Чи розкриваєте Ви слабкі сторони свого чоловіка перед іншими людьми? Чи заперечуєте Ви чоловікові у присутності інших людей? Чи порівнюєте Ви його з іншими чоловіками і це порівняння виявляється не на його користь? Чи дослухаєтеся Ви до думки свого чоловіка, щоб зрозуміти його? Інші запитання та Біблійні настанови щодо кожного з питань, можна знайти на сторінках книги «Чудова дружина».

Якщо хоча б одне із запитань тесту показало Вам, що Ви недостатньо поважаєте свого чоловіка, це означає, що Ви не робите того, чого хоче від Вас Бог. І це є хорошим стимулом до каяття перед тим, Хто «вірний і праведний, щоб відпустити нам гріхи й очистити нас від усякої неправди» (1 Иоан. 1:9), та пізнаючи Боже Слово прагнути до змін у своєму житті.

Запрошуємо вас відвідати наступну зустріч 01 серпня!

Тетяна Артерчук

01 02 03 04 05