В церкві наближається поповнення

За доброю традицією жіночого служіння церкви «Община Доброго Пастиря» відбулася чергова посвята в мами нашої сестри, Тані Новачук. Для того, щоб зробити Тані приємний сюрприз сестри, подруги і рідні зібралися заздалегідь і святково прикрасили приміщення. Чекаємо народження дівчинки та ласкаво просимо, любе немовлятко, у цей світ, було написано на паперових прапорцях.

Сюрприз вдався, чоловік з радістю привів здивовану молоду мамочку в коло подруг. На сам початок помолилися й подякували Богові за приємну зустріч, заспівали хвалебних пісень Творцю, який посилає нам дітей. Уважно послухали розповідь у вигляді відповідей на запитання з «чарівної скриньки» про те, як Таня дізналася, що чекає дитя, якою була реакція її, чоловіка та родини на цю новину, як вона почувалася упродовж вагітності, як змінилися її смаки, тощо. Трохи пограли у розважальні конкурси, як от наприклад, відгадати об’єм животика вагітної мами й відміряти відповідний шматок туалетного паперу або навпомацки вибрати з мішка якусь побутову річ і дотепно розповісти Тані, як саме вона може скористатися цим предметом у пологовому будинку.

Потім, звичайно ж, перейшли до порад більш серйозних (як правильно годувати, купати, загартовувати або лікувати грудне дитя). За чашкою чаю і принесеними турботливими гостями ласощами послухали роздуми й настанови з Божого Слова, які підготувала Наталка Нікітіна на основі Псалма 126.

1 Коли дому Господь не будує, даремно працюють його будівничі при ньому! Коли міста Господь не пильнує, даремно сторожа чуває!

2 Даремно вам рано вставати, допізна сидіти, їсти хліб загорьований, Він і в спанні подасть другові Своєму!

3 Діти спадщина Господня, плід утроби нагорода!

4 Як стріли в руках того велетня, так і сини молоді!

5. Блаженний той муж, що сагайдака свого ними наповнив, не будуть такі посоромлені, коли в брамі вони говоритимуть із ворогами!

Пс. 126:1-5

Цей Псалом співали люди, коли усією родиною рухалися на особливе святкове поклоніння дорогою вгору до міста Єрусалим. Прекрасними були роздуми про дім, над яким працюють будівничі, тому що дім, це не просто приміщення, а в першу чергу, союз двох людей: чоловіка й жінки, який Бог благословляє тією чи іншою кількістю дітей. І якщо в центрі будівництва дому стосунків між членами сім’ї не стоїть Бог («коли дому Господь не будує»), тоді будь які спроби побудувати власне щастя будуть воістину даремними і не принесуть успіху.

Звернемо увагу на те, що діти названі Богом в Його Слові «спадщиною» та «нагородою». Не забавкою, не тягарем, не покаранням чи ще чимось, а саме великою честю і виявом довіри до людей, яким Він дає нащадків. Нашою ж метою є передати дітям шану до Бога і навчити їх послуху Його Слову.

Цей процес виховання порівнюється з цікавим біблійним образом «стріли в руках того велетня». Адже підготовка стріли – тривалий та трудомісткий процес, який передбачає пошук відповідної деревини, її витримку, обробку, заточування, а потім вміння правильно націлити стрілу для того, щоб вона влучила в ціль тоді, коли буде випущена з рук лучника. Так само тривким є виточування правильного, біблійного погляду на світ у сина або дочки. Так само важливо обрати правильну ціль щоб, коли дорослі діти, будуть відпущені батьками у самостійний політ, вони змогли її досягти.

Наставлені у Божому страху діти також у перспективі стануть надійним захистом для родини «не будуть такі посоромлені, коли в брамі вони говоритимуть із ворогами», якщо сім’я буде переживати якісь випробування, діти зможуть підставити плече. А образ «в брамі» (традиційному місці вирішення всіх громадських питань, таких як судові справи, купівля-продаж, міське врядування) говорить про те, що виховані по-біблійному діти зроблять вельми шанованою в суспільстві всю свою сім’ю.

Тетяна Артерчук

Фото

all