Сіяння на Півдні

Про поїздку на український півострів можна було б писати і писати. Багато цікавого, «нового», не зовсім українського. Та що поробиш, не ті обставини, щоб замахнутися на величезний репортаж.

Побували ми там на двох зустрічах для дітей і підлітків корінних жителів цієї землі. Одна зустріч 4 дні й інша на декілька днів довша. Земля, ви самі розумієте, яка та чия. Діти інші. Й імена, й обличчя, й релігія, й історія ‒ інші. І це відчутно.

В такому контексті й по іншому свідкуєш про Ісу. Підбираєш відповідні слова, пояснюєш терміни, «все з нуля», як кажуть. Розумієте, їм невідомо, як створений світ, їм далекі історії з Писання, вони не дивилися мультфільми і т. д. З одного боку, здається, це готовий для сівби ґрунт, але, з іншого ‒ не зораний.

Та, порівнюючи з початком, ті діти, які вже вдруге чи втретє сюди приїздять, змінюються. Принаймні, вони більше знають, трохи розуміють і ведуть себе незрівнянно краще. Дивували, коли згадували історії/приклади річної давності, які використовувалися під час вечірніх зустрічей.

Є такі, які запитують, чому ми не читаємо Коран, чому ми не молимося Мухамеду, чому.., чому.., чому... І це вже для нас певна радість.

Учасникам також легко порівняти наші зустрічі з тими, які вони мають в світських закладах. Там присутні лайливі слова, бійки, брудні жарти й таке інше. Навіть деякі дорослі, які, буває, приїздять з дітьми-інвалідами, ясно бачать любов Всевишнього серед нас. Говорять, що після зустрічі ще декілька тижнів думають про те, що чули, бачили, відчували і потихеньку згасають почуття, і знову усе поростає «тереном».

Нажаль, серед учасників багато хто з «поламаних сімей». Батько залишив маму та дітей. Мама не в силах справлятися, тому їде на заробітки. Діти надані бабцям і дідусям, а більше навіть собі та вулиці. А там, ви самі розумієте, яке виховання.

Ще одна прикрість до цього ж всього ‒ політична ситуація. Вона потихеньку зачиняє двері для Доброї Новини. Не знаємо, не впевнені чи вдасться і як саме знову потрапити туди, але пам’ятаємо ‒ для Доброї Новини немає кайданів!

А. Прис і команда

Фото

01 02 03 04 05