Істина про дружбу

Відбулась чергова молодіжна зустріч на тему дружби. Це досить широка і важлива тема. В будь якому віці ми шукаємо людину, якій зможемо відкритись, проводити разом час, спілкуватись. Ми звикли до спілкування і не уявляємо життя без цього, тому що Бог створив нас для спілкування. Люди не лише звикли знайомитись, спілкуватись, дружити але й хочуть привітного ставлення до себе.


Та наскільки добре ми знаємо, що таке дружба? Чи є у нас друзі? Чи хороший я друг для когось? Чи шукаємо ми спілкування взагалі? Через свою необізнаність, що таке дружба в світлі Божого Слова, ми маємо ризик зійти з Божого шляху. Ми можемо відмовитись від своїх переконань заради того, щоб бути прийнятими в суспільстві, компанії чи просто заради однієї людини. Спілкування може перетворитись в ідола і займе місце Бога в серці. Дуже сильним є вислів: «Відносини можуть привести або до вічного життя або до вічної смерті». Тому, важливо мати такого друга, який вкаже на правильних шлях.

 Слово Боже допомогло нам розібратися, хто такий благочестивий друг, як потрібно вкладатись в дружбу та які кроки потрібно для цього робити.


1. Впустити людину в своє життя.
2. Зберігати таємниці друга.
3. Бути чесним, говорити правду та вказувати на гріх з любов’ю.
4. Бути хорошим порадником.
5. Підтримувати та схвалювати рішення друга.


В Біблії є відповіді на всі наші запитання, Боже Слово вчить нас тому, ким ми маємо бути. Бути хорошим другом складно, адже над будь якими відносинами потрібно працювати та вкладати всього себе. Та хіба може бути щось непосильне, якщо Сам Бог показав нам приклад вічної дружби. Бог віддав найцінніше що в Нього було – Свого Сина, щоб мати з нами стосунки. Ми були ворогами Богу але Він зробив нас друзями відкрив нам таємницю спасіння. Він Той Хто не покине ніколи, завжди прощатиме та хоче спілкуватись з нами.

Я вже більше не буду рабами вас звати, бо не відає раб, що пан його чинить. А вас назвав друзями Я, бо Я вам об'явив усе те, що почув від Мого Отця. (Івана 15:15)

Нехай Господь благословить вас хорошими друзями але найголовніше бути комусь хорошим благочестивим другом.

Є товариші на розбиття, та є й приятель, більше від брата прив'язаний. (Приповісті 18:24)


Марина Пальчевська