Інвестиція на перспективу: спілкування юнаків з місіонерами

Як визначити, чи якась подія викликала достатній інтерес у певної групи людей? Наприклад, для будь-якого музичного гурту індикатором популярності та зацікавленості у творчості слугує кількість слухачів чи шанувальників, котрі відвідали виступ чи концерт гурту. Так ось, зустріч юнаків церкви «ОДП» зі служителями та гостями ювілейної 20-ї Місіонерської  конференції була чимось схожа концерт гурту The Rolling Stones у Ріо-де-Жанейро, де зібралося близько 1,2 мільйона глядачів. Невеличке приміщення МГО «Надія – людям», у якому проводилась зустріч,  було також ущент забите слухачами. Там зібралось, звичайно, не 1,2 мільйона людей, проте бажаючих відвідати цей захід було настільки багато, що ті, хто запізнились, були вимушені сидіти в глибокому «партері» – у коридорі біля кухні. І хоча така зустріч юнаків та «старших» церкви проводиться майже кожного понеділка, саме ця зустріч по-особливому вирізняється з-поміж усіх інших. І не лише через рекордне число відвідувачів.

˟  Закрыть

Инвестиция в будущее: общение ребят с миссионерами

Как определить, вызвало ли какое-то событие достаточный интерес у определенной группы людей? Например, для любой музыкальной группы индикатором популярности является количество слушателей или поклонников, которые посетили выступление или концерт. Так вот, встреча молодых ребят из церкви «Община Доброго Пастыря» г. Ровно со служителями и гостями юбилейной XX миссионерской конференции была чем-то похожа на концерт группы The Rolling Stones в Рио-де-Жанейро, где собралось около 1,2 миллиона зрителей. Небольшое помещение МОО «Надежда – людям», в котором проводилась встреча, было полностью забито слушателями. Конечно, там собралось не 1,2 миллиона людей, однако желающих поприсутствовать на этом мероприятии было так много, что те, кто опоздал, могли найти место только в глубоком «партере» – в коридоре возле кухни. И хотя такие встречи молодежи и «старших» церкви проводятся каждый понедельник, эта встреча была особенной. И не только из-за рекордного числа участников.

Наверное, виновником этого является именно Миссионерская конференция, а точнее – сами миссионеры. Ведь не всегда можно пообщаться со служителями такого уровня в формате, похожем на встречу одноклассников.

Очень интересно было ближе познакомиться с людьми, которые, еще будучи совсем «зелеными», решились переехать на постоянное место жительства из одного края планеты на другой с целью проповеди Благой Вести. Ярким примером такой категории людей является Вильям ван Хоффер, миссионер из далекой ЮАР, который вот уже более 20 лет занимается миссионерским служением на постсоветском пространстве, а больше всего на территории Украины, в Винницкой области.

Также на встрече присутствовали: представитель крымско-татарского народа брат Куртумер; молодой миссионер из западноукраинского города Коломыи, который трудился в Крыму, а затем в Узбекистане среди людей, исповедующих ислам, Юрий Стефанко; Андрей Закусилов, брат, который переехал из Ровно на Ивано-Франковщину, где занимается музыкальным служением и работает над созданием детской христианской театральной студии.

Без сомнения, присутствие таких колоритных личностей побудило ребят посетить такое собрание. В непринужденной атмосфере опытные миссионеры свидетельствовали, делились опытом работы, рассказывали о своем видении путей развитии и преодоления проблем в миссионерстве, личным примером вдохновляли молодежь отважиться на миссионерские поездки. Братья откровенно рассказывали о трудностях, неудачах, разочарованиях, а также о благословениях, успехах и радостях.

На встрече присутствовал пастор церкви «Община Доброго Пастыря» Тарас Николаевич Приступа, который был ведущим собрания, задавал встречные вопросы миссионерам, приглашал молодежь делиться впечатлениями от услышанного и принимать активное участие в общении.

Такие встречи не могут проходить бесследно. Они духовно обогащают и созидают не только молодежь, но и всю церковь. Каким образом? Они мотивируют молодых людей отправляться в миссионерские поездки и нести Евангелие в отдаленные уголки Земного шара. А это означает, что церковь созидается, ибо, как сказал один миссионер: «Истинное величие любой церкви состоит не в том, как много в ней мест, а в том, как много миссионеров она отправляет».

Роман Цимбал

Мабуть, винуватцем цього є саме Місіонерська конференція, а точніше – самі ж місіонери. Адже не завжди можна поспілкуватися зі служителями, які працюють на Божій ниві, у форматі, подібному до зустрічі однокласників. Було досить цікаво познайомитись ближче з людьми, які, будучи ще за світськими міркам «зеленими», наважились переїхати на постійне місце проживання з одного краю нашої планети на інший з метою проповіді Благої Вістки. Яскравим прикладом такої категорії людей є Вільям ван Хоффер, місіонер з далекої ПАР, який вже понад 20 років займається місіонерським служінням на пострадянському просторі, переважно на території України, у Вінницькій області.

Також на зустрічі були присутні: представник кримсько-татарського народу – Куртумер; молодий місіонер із західноукраїнського міста Коломия, який працював у Криму, а також в Узбекистані серед мусульманського населення, Юрій Стефанко; брат, який переїхав з м. Рівне на Івано-Франківщину, де займається музичним служіння і працює над створенням дитячої християнської театральної студії, Андрій Закусілов. Безумовно, присутність таких колоритних особистостей спонукало юнаків церкви відвідати таке зібрання. У невимушеній атмосфері досвідчені місіонери свідчили, ділилися досвідом, висвітлювали своє бачення шляхів розвитку та подолання проблем у місіонерстві, власним прикладом надихали молодь здійснити місіонерські поїздки та відверто розповідали про звитяги та невдачі, піднесення та розчарування у своєму нелегкому служінні.

Безперечно, на зустрічі був присутній Приступа Тарас Миколайович, пастор церкви «ОДП», який був «ведучим» зібрання, ставив зустрічні запитання місіонерам, закликав молодь ділитись враженнями від почутого й брати активну участь у спілкуванні.

Такі зустрічі не можуть проходити дарма. Вони духовно збудовують не лише молодь церкви, а й саму церкву. Яким чином? Вони мотивують молодих людей їхати у віддалені куточки Землі та благовістити забутим цивілізацією народам. А це означає, що церква будується, бо, як сказав один місіонер, «істинна велич будь-якої церкви полягає не в тому, як багато в ній місць, а в тому, як багато місіонерів вона відправляє».

Роман Цимбал