Чоловічий ретріт 3-4 травня 2019 р. в Заліссі

Господь благословив нашу церкву прекрасним часом духовного збудування в таборі в Заліссі на братському виїзді-ретріті!
Разом з молодими та старшими братами ми провели благословенний час, де могли чесно й відкрито говорити про себе та свої духовні боріння.

Була дуже відкрита та дружня атмосфера, де всі могли ділитися Божою роботою в житті. Молоді брати говорили про свої плани й погляди на життя. Старші – ділилися своїм досвідом і давали дружні поради, наставляючи й підбадьорюючи молодших в їхніх починаннях.
Великим підбадьоренням і водночас докором була тема «Справжня мужність в світлі Євангелія від Луки 12:35-48» (Притча про мудрих і нерозумних керуючих).

35 Нехай підперезані будуть вам стегна, а світла ручні позасвічувані!
36 І будьте подібними до людей, що очікують пана свого, коли вернеться він із весілля, щоб, як прийде й застукає, відчинити негайно йому.
37 Блаженні раби ті, що пан, коли прийде, то знайде, що пильнують вони! Поправді кажу вам: підпережеться він і їх посадовить, і, підійшовши, буде їм послуговувати.
38 І коли прийде о другій чи прийде о третій сторожі, та знайде так само, блаженні вони!
39 Знайте ж це, що коли б знав господар, о котрій то годині підкрадеться злодій, то він пильнував би, і свого б дому не дав підкопати.
40 Тому будьте готові і ви, бо прийде Син Людський тієї години, коли ви не думаєте!
41 Озвався ж Петро: Господи, чи до нас кажеш притчу оцю, чи до всіх?
42 А Господь відказав: Хто ж тоді вірний і мудрий домоправитель, що пан настановить його над своїми челядниками, щоб давати харч визначену своєчасно?
43 Блаженний той раб, що пан його прийде та знайде, що робить він так!
44 Поправді кажу вам, що над всім маєтком своїм він поставить його.
45 А коли раб той скаже у серці своїм: Забариться пан мій прийти, і зачне бити слуг та служниць, їсти та пити та напиватися,
46 то прийде раба того пан за дня, якого він не сподівається, і о годині, якої не знає, і розітне його пополовині, і визначить долю йому з невірними!
47 А раб той, що знав волю свого господаря, але не приготував, ані не вчинив згідно волі його, буде тяжко побитий.
48 Хто ж не знав, а вчинив каригідне, буде мало він битий. Тож від кожного, кому дано багато, багато від нього й жадатимуть. А кому багато повірено, від того ще більше жадатимуть.

На прикладі 4-х слуг ми досліджували свої серця та особисті відносини з Господом. Наш пастор показував, як виглядають на практиці сьогодні такі люди в церкві, і до чого це в кінцевому підсумку призводить. Було досить глибоко та серйозно підкреслено, наскільки важливо для чоловіка бути присвяченим і вірним християнином в сьогоднішніх реаліях як в церкві, так і в сім'ї, і на робочому місці...

Доброю підтримкою і благословенням були й особисті спілкування братів під час перерв. Кожен з нас міг ділитися своїми переживаннями, більше дізнаватися про проблеми й радості один одного, підтримати в молитві та щирою братньою порадою.
Подяка Господу за гарне духовне підбадьорення й підтримку згори!

На завершення братнього ретріту брати взяли на себе зобов'язання зміцнювати свої особисті відносини з Господом і відповідальність за духовне й матеріальне збудування своїх сімей за принципом апостола Павла «Не тому, що я вже досягнув, або вже вдосконалився, але прагну, чи не досягну я того, чим і Христос Ісус досягнув був мене» (Флп. 3:12-14).

Микола Нікітін