Сім’я – місце служіння

Тиждень провели разом сім’ї церкви «Община доброго Пастиря» в таборі «Сім’я – місце служіння». Загалом табір відвідало до 90 учасників, з них близько сорока дітей. Упродовж декількох днів з 10 по 16 серпня учасники табору мали прекрасну можливість слухати проповіді, які підготували пастори Тарас Приступа та Станіслав Колпаков.

Перший вечір був присвячений розкриттю біблійного погляду на сім’ю, як прекрасний і досконалий Божий задум, який відображає стосунки в Божественній Трійці, а також між Христом і Церквою. Два наступних дня говорили про ролі, які запланував Бог для чоловіка та дружини. Перша називалася «Відповідальний за любов», друга – «Краса жіночої ролі». В них було яскраво показане поклоніння, яке відбувається в серці чоловіка і дружини: якщо кожен з подружжя бажає догодити Богу і мати близькі стосунки з Ним, то він/вона служить ближньому і Богу, щоб отримати винагороду від Творця шлюбу. В тому ж випадку, коли кожен з подружжя дбає про своє власне щастя, виходить, що інший ніби є перешкодою в досягненні того, що мені хочеться, а отже, виникає гріховне бажання відкинути з дороги того, хто стоїть на заваді. Четвертий день табору був присвячений темі сексуальних стосунків у шлюбі, які Бог створив, як прообраз насолоди, що її отримають діти Божі від довгоочікуваної зустрічі Церкви з її Нареченим – Христом. Два останніх дні говорили про важливу, і завжди цікаву, проблему виховання дітей. Наголошувалося на тому, що поведінкою кожної людини, як дорослої, так і дитини, керує її власне серце. Тому, у наших гріхах винні не обставини чи інші люди, а наші власні бажання. Наше серце ніколи не буває нейтральним, там завжди відбувається поклоніння. Кому? Богу або самому собі. Коли ми виховуємо дітей для себе, так, щоб вони служили нашим власним ідолам (наш спокій, наше прославлення, наша репутація, вдячність за наші старання тощо), то ми виходимо з себе, якщо щось іде не так. Коли ж ми виховуємо, і в тому числі караємо, наших дітей через те, що вони грішать проти Бога і Його Слова, ми робимо це спокійно, без гніву, з любов’ю.

Після ранкових проповідей проходили дискусійні групи в зручних альтанках на свіжому лісовому повітрі. В один з вечорів відбувся круглий стіл для сімейних пар. Під час цих бесід з батьками, діти вивчали уроки «Імена Бога», займалися рукоділлям. Бог поклав на серце трьом юним дівчаткам молитися молитвою покаяння і просити Бога увійти в їхнє серце і змінити життя. За свідченням однієї з дівчат, під час бесіди з наставницею, Бог відкрив те, чого її віруючі батьки ніколи не говорили їй. Як висновок, сестра, відповідальна за дитяче служіння, Зіна Скворцова, зазначила, наскільки важливо не лише розповідати дітям Євангеліє, але й просити їх переказувати, що і як вони зрозуміли, ставити запитання, які змусять дітей думати, розмірковувати, шукати відповіді. Батьки повинні хотіти дізнатися, яку саме частину Благої Звістки діти не зрозуміли, щоб допомогти збудуванню їхньої віри.

У післяобідню пору в таборі проводилися спільні командні ігри для всієї сім’ї, спортивні ігри та купання в басейні для дітей. Вечорами подружні пари розповідали свої свідчення і показували фото про створення своєї сім’ї під назвою «Історія нашого кохання». Були веселі та серйозні інсценування, які ілюстрували тематику дня, особливо сподобалася учасникам табору така рубрика вечірніх зібрань, як «Питання – відповіді», в якій пастор відповідав на записки і уточнюючі питання, які надходили упродовж дня. В кінці кожного табірного дня переглядали веселий відеозвіт про всі події одночасно.

Вечорами намагалися також втілити задум «Сімейне рандеву», під час якого дві мало знайомі сім’ї могли разом прогулятися і поспілкуватися. З цією метою в таборі діяло імпровізоване кафе «Рандеву».

За відгуками учасників табору, вони отримали дуже багато поживи для роздумів, бажання приймати конкретні рішення і змінювати свої серця і стосунки у сім’ї. Все це стає реальним завдяки наповненню розуму Божою істиною, яка витісняє обман і змінює нашу реакцію на обставини нашого життя. Було також прийняте рішення шукати можливості проведення сімейних таборів в майбутньому, а також круглих столів і церковних зустрічей на сімейну тематику.

Проповіді, свідоцтва і деякі зйомки з місця подій табору ви можете переглянути тут.

Дякуємо нашому Господу, який благословив нас чудовим спілкуванням з Його Словом та один з одним. Дякуємо щиро всім, хто підтримав у молитві проведення цього табору, а також запрошуємо у сімейний табір наступного року, який, якщо Бог дозволить, відбуватиметься з 8 по 13 серпня 2016 року у Заліссі.

Відео

Увага! Для перегляду всіх проповідей використовуйте плейлист

Фото

all

Свідоцтва

Назабаром

Відео із життя табору

Увага! Для перегляду всіх відео використовуйте плейлист