Ох і ця Пасха... (+фото та відео святкового зібрання)

Чергова? Традиційна? Вже звична? Якою вона стала для вас?

Особливе прибирання в оселі? Приготування випічки і домашньої ковбаски? Особливий настрій і унікальне вітання?

Ок, ніщо із цього не погане та, мабуть, чогось все таки не вистачає. І що це?

Для «першовідкривачів» Пасха була сповнена і тривоги, і радості, і печалі, і торжества. До речі, то було в Єгипті (Вих. 11, 12). І саме тоді, коли настав час (згідно обіцянки Авраму, Бут. 15) вивести Ізраїль з полону і привести в обіцяну землю.

Єврейське слово «песах», тобто пасха, означало «пройти повз». Повз чого? А справа в тім, що останньою карою, яка побудила б фараона відпустити своїх рабів євреїв, мала стати смерть первістків Ізраїля від Ангела Губителя, який прийшов опівночі. А щоб захистити первістків, Господь велів заколоти непорочних ягнят, щоб їх кров’ю помазати одвірки, і тоді Губитель «ПРОЙДЕ ПОВЗ» такі помешкання. Так, кров ягнят була прийнята як «замісна жертва». Тобто жертва (кров) була принесена замість фізичної смерті: найперше ‒ живих людей, а потім ‒ і первістків худоби.

Для чого така жорстокість Всемогутньому Богу, адже Він міг би і невидимим чином перенести всіх євреїв у Ханаан без єдиної жертви?

А проблема у тому, що «заплата за гріх ‒ смерть» (Рим. 6:23). І то було обіцяно ще від створення світу (Бут. 2:16-17). Така ціна незалежності від Бога, самостійності у тому, щоб вирішувати, що є правда і добро, така ціна війни з Творцем.

Та, виявляється, фізична смерть ще не така страшна, як здається. Так, вона сповнена болю, страху, велика трагедія! Але ж смерть – не кінець, і не причина, а наслідок! Що ж буде далі і що нас туди веде?

Далі буде пекло, суд і вічна смерть – вічне помирання у палаючому вогні без тимчасового полегшення і без жодного променю надії. Чому так жорстоко? Тому, що гріх! Тому, що гріх проти Великого, Могутнього, Доброго, Вічного Бога такий мерзенний і смертоносний!

Ось, саме тому Бог задумав послати Свого Сина – Агнця, що бере на себе гріх світу (Ів. 1:29), Ісуса, «бо спасе Він людей Своїх від їхніх гріхів» (Мт. 1:21). Він – наша Пасха (1 Кор. 5:7). Завдяки Йому Губитель «ПРОЙДЕ ПОВЗ» того, хто прийме Христа, хто повірить у Його жертву, чиє серце (а не одвірки) буде омите кров’ю Його заступницької жертви! Ця жертва, як бачимо із вищезгаданих текстів, не лише продовжує нам земне життя, але й вирішує корінну проблему людини – гріх, і її найстрашніший наслідок – вічну пекельну смерть. 

Чи явилася вам ця Божа доброта, ця Божа любов? Чи дане вам це вічне щастя? Тоді Пасха для вас більше ніж стіл, що прогинається від їжі, ніж бездоганно вимитий дім чи зібрана до купи родина, і навіть більше, ніж святковий ажіотаж в церкві. Пасха – це Христос. Христос Воскрес! Воскресли й ми! Воскреснемо навіки!

Дорогі друзі, брати та сестри! Разом із вами радіємо величному святу Христового, і тому нашого, Воскресіння. Благословінь вам!

З любов’ю до вас, церква «Община Доброго Пастиря»

Фото

Відео